Norske Dachshundklubbers Forbund

UTSTILLINGSCHAMPIONS

<2016

Strihår

Tittel&Navn: NJV-16 N DKJ(d)ch NUch Villa Magnolia's Dexter, NO50954/15, SN
 Far: Ch Vilgs CO Poppe
 Mor: Ch Öllmanns Jaffa
 Oppdretter: Eddie Moljord
 Eier: Frank og Vigdis Hermansen, Andebu

Tittel&Navn: NVch N DK SEUch Villa Magnolia's Daisy, NO50958/15, SN
 Far: Ch Vilgs CO Poppe
 Mor: Ch Öllmanns Jaffa
 Oppdretter: Eddie Moljord
 Eier: Eddie Moljord og Aud Haugerud Johansen, Skien

Tittel&Navn: N UCH Caracas Credo, PKRIV26428, SN
 Far: Chpl Fago Jamador
 Mor: Mlchpl Chpl Cocochanel Hycon
 Oppdretter: Mirek Olejnik
 Eier: Kristin Gude, Eiksmarka

Tittel&Navn: N UCH Carve av Larhjelm NO47913/13, SN
 Far: Ch Ölmanns Hoodmann
 Mor: Ch Uansett Av Larhjelm
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Bente Bjerkås, Jevnaker

Tittel&Navn: N UCH Gando av Larhjelm NO43447/15, SN
 Far: Ch X I av Larhjelm
 Mor: Zha Cha Cha av Larhjelm
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Lars Hjelmtvedt, Holmestrand

Tittel&Navn: N UCH Gifu av Larhjelm NO43442/15, SN
 Far: Ch X I av Larhjelm
 Mor: Zha Cha Cha av Larhjelm
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Rune Halvorsen og Bård Kjos, Oslo

Tittel&Navn: NSUch NVch NJ(d)ch Prestbråtan's U F Charlie, NO3738?/13, SN
 Far: Ch Måsebo Urax
 Mor: Ch Granfaret's MK Fresia
 Oppdretter: Marianne S. og Rolf Erik Nilsen
 Eier: Geir Mathisen

Tittel&Navn:NORD UCH NJV-15 DKJV-15 NORDJV-15 NV-16 SEV-16 Engstorps Aq Lady In Red SE55472/2014 SD
 Far: Chudo Veka Tip Top
 Mor: Ch Pampered Paolina Vitoraz
 Oppdretter: Eva Hörnfeldt Ahlin
 Eier: Eddie Moljord og Aud H.Johansen, Skien

2017---------------------------------------

Tittel&Navn: N SE UCH NVch Carri av Larhjelm NO47915/13 SN
 Far: Ch Øllmans Hodman
 Mor: Ch Uansett av Larhjelm
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Snorre Moe, Krokstadelva


 

Tittel&Navn: C.I.B Nord Fi UCH EUW-15 NordV-15 DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 Absint av Larhjelm NO55298/12 SN
 Far: Ch Visvas av Larhjelm
 Mor: Ch Katalina VD Vliegende Kiep
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Lars Hjelmtvedt, Holmestrand

Tittel&Navn: C.I.B Nord Fi UCH NJV-12 SV-14 FiV-15 X V av Larhjelm NO33415/12 SN
 Far: Ch Nettop Av Larhjelm
 Mor: Ch Katalina VD Vliegende Kiep
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Lars Hjelmtvedt, Holmestrand


 

Tittel&Navn: Int Nord  DK UCH NJV-12 SV-13 HeV-13 NV-14-15 FIV-15  X I av Larhjelm NO33411/12 SN
 Far: Ch Nettop Av Larhjelm
 Mor: Ch Katalina VD Vliegende Kiep
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Liv Muri, Hernes


 

Tittel&Navn: Int N SE DK NORD UCH NVch Visvas av Larhjelm NO40874/11 SN
 Far: Ch M av Larhjelm
 Mor: Ch Lundehaugens Tessa
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Pernille Saltnes, Enebakk


 

Tittel&Navn: N UCH NVch Deo Gratias av Larhjelm NO36201/14 SN
 Far: Ch Lommerusket's Arinbjørn
 Mor: Ch Katalina VD Vliegende Kiep
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Kaare Rybråten, Hvam


 

Tittel&Navn: N UCH Denderre av Larhjelm NO36203/14 SN
 Far: Ch Lommerusket's Arinbjørn
 Mor: Ch Katalina VD Vliegende Kiep
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Lars Hjelmtvedt, Holmestrand


 

Tittel&Navn: NSEUch N DKJ(D)CH Jaktvet Kaksi SE 28446/12 SN
 Far:Bargos Ålle 
Mor: SEVCH Jaktvet Ess.
 Oppdretter: Cristin Knudsen 
Eier : Åse Britt F.Horverak

Tittel&Navn: NSEU(v)ch Øllmann's Jaffa SE45342/2010 SN
 Far:
 Mor:
 Oppdretter: Bo Paulsson
 Eier: Eddie Moljord og Aud H.Johansen, Skien


 

Tittel&Navn: CIB NSUch NordJ(d)ch NSEVch Øllmann's Hoodman SE45345/2010 SN
 Far: Ch Åsbackens Robin Hood
 Mor: Ch Øllmann's Zilla
 Oppdretter: Bo Paulsson
 Eier: Eddie Moljord og Aud H.Johansen, Skien


 

Tittel&Navn: NSJ(d)ch NSUch NSVch Fløyfossen's Champ NO43628/13 SN
 Far: Ch Eikskogen's Chiko
 Mor: Rubro's A-Kira
 Oppdretter: Kjell Idar Moen
 Eier: Kjell Idar Moen, Budalen

 

Korthår

Tittel&Navn: C.I.B N SE Uch Minstemann's Ztardust, NO38844/14 KK
Far: Quilt VD Stoofhoeve
Mor: Minstemann's Evening Star
Oppdretter: Anita og Aage Solberg
Eier: Camilla Karlsen, Oslo

Tittel&Navn: N SE DKUch Russia Jewel I Feel Ot Marinykurano, SE21668/2012 KN
Far: Hampdach Chryses
Mor: Zetana Otmariny Kuranovoy
Oppdretter: Marina Kuranova
Eier: Janne Gregersen, Auli

Tittel&Navn: NUch NVch Minstemann's Sin, NO49588/12 KD
Far: Minstemann's Fantasy From Thorn
Mor: Minstemann's Got Us By Surprise
Oppdretter: Anita og Aage Solberg
Eier: Camilla Karlsen, Oslo

2017----------------------------------------------------

Langhår

Tittel&Navn: C.I.B N SE DK Uch NVch Sørils BQ-Dirty Dancing NO46588/12 LN
 Far: Søril's LB-Bill Bill
 Mor: Ch Sørils AL-Que Sera
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Eva A-W og Linda A-W Ellingsen, Grimstad

Tittel&Navn: Nord Uch NJV-15 Sørils LB -I'm Trym NO53338/14 LN
 Far: CH Knacky-Knaves Lambrusco
 Mor: Blizz-Miss
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Gina Kristensen, Arendal

Tittel&Navn: C.I.B SE N Uch Sørils MM Goldberry NO54313/13 LN
 Far: Søril's DG Martell
 Mor: Hounds Marshmallow
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Eva A-W og Linda A-W Ellingsen, Grimstad

Tittel&Navn: Nord Uch N SE Vch NJV-14 Sørils MM Gismo NO54311/13 LN
 Far: Søril's DG Martell
 Mor: Hounds Marsmallow
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Per Ivar og Trine Næss, Tranby

Tittel&Navn: EUJW-16 BJWBE-16 DKJV-16 NORDJV-16 NJV-16 N SE DK Uch Szafir Dagi-Dog LN
Far:CH Kenzo Dagi-Dog
Mor: CH Jackson La Toya Dagi-Dog
Oppdretter: Dagmara Oraczewska, Polen
Eier: Frøy Høgset Amundsen, Anne og Christina Bergsengene

Tittel&Navn: N SE Uch N Vch Bombadillas BootsSE42047/2013 LN
Far:CH Insight's Ducati
Mor: CH Örnbergets Zabina
Oppdretter: Elin Pedersen, Sverige
Eier: Frøy Høgset Amundsen, Gaupen

Tittel&Navn: C.I.B. Nord Uch NVch Sensatsia Pietera Hellboy RKF3094336 LN
Far:CH Insight Rumorhasit at Pramada
Mor: CH Sensatsia Pietera Medovia Uslada
Oppdretter: Oxana Spitza, Russland
Eier: Christina Bergsengene, Reinsvoll

Tittel&Navn: Int Nord FI Uch N SE Vch EUVW-16 DKVV-16 NVV-16 BVWBE-16 Örnbergets Zantiago SE43540/2008 LN
Far:CH Örnbergets Rookie
Mor: CH Äng-Tibbens Dolly
Oppdretter: Elisabeth og Jill Rhodin, Sverige
Eier: Anne Bergsengene, Brummundal

Tittel&Navn:Nord UCH NVCH Klubbchampionat Örnbergets O'Molly SE35137/2013 LN
Far:CH Örnbergets Zantiago
Mor: CH Excellmagic L-Bloomybride
Oppdretter: Elisabeth og Jill Rhodin, Sverige
Eier: Anne og Christina Bergsengene, Brummundal

Tittel&Navn: C.I.B NSE DKUch NSEVch DKJV-14 Sørils BS Farkas NO44322/13 LN
 Far: Søril's LB Bajas
 Mor: Badamtams Semiamhoo
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Elisabeth G.Olsen, Sandvika

Tittel&Navn: DKV-16 N SE DKUchSørils BS Jennie NO55511/14 LN
 Far: Søril's LB Brusco
 Mor: Badamtams Semiamhoo
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Arvid Enggrav, Arendal

Tittel&Navn:C.I.B Nord FI Uch N SE Vch DK JV-134 N JV-13 Badamtam's Bentley, FI54910/12 LN
Far: Ch Badamtams Qurido Mio
Mor: Ch Opalinas New Dawn
Oppdretter: Pauliina Sjøholm
Eier: Jan Børre Andreassen, Sande

Tittel&Navn: N DKUch NVch Tranevangs Nl Zaccustax, DK08042/2014 LN
Far: Red Top's Never Say Never-tax
Mor: Cirribi's Mc Lavandertax
Oppdretter: Lise-Lotte Schulz
Eier: Kjersti N Bunes, Stord

2017--------------------------------------------

Tittel&Navn: N SE DK Nord Uch N SEVch CIB Friarhaugen's CC Chamott NO34542/13 LN
Far: Ch Tranevangs MA Chamonixtax
Mor: Ch Øymarkas JL Cara
Oppdretter: Anders Peter og Nina Rud
Eier: Anders Peter og Nina Rud, Stord

Tittel&Navn: NVch DK SEUch Storfotens RikkeNO53050/13 LN
Far: Örnbergets Amigo
Mor: Storfoten's Savanna Shiraz
Oppdretter: Liv Bakke Jørgensen
Eier: Lene Normand Jensen, Andabeløy

Tittel&Navn: N SE DKUch Sørils Gb-Zeppelin NO43848/10 LN
 Far: Ch Hounds Gentleman
 Mor: Blizz-Miss
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Eva A-W og Linda Ellingsen

Tittel&Navn: NSEUch NSEVch Sørils BS Falana NO44324/13 LN
 Far: Søril's LB Bajas
 Mor: Badamtams Semiamhoo
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Elin Gauslaa, Hamresanden

Tittel&Navn: C.I.B NSEUch Sørils MJ Yaro, NO32128/10 LN
 Far: ch Hounds Mercury
 Mor: ch Sørils FZ Jessie
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Ragnhild H.Heni, Aurskog

Tittel&Navn: C.I.B N DK SE Uch N SEVch Sørils LB Brusco NO33706/11 LN
 Far: ch Knacky Knaves Lambrusco
 Mor: Bilzz Miss
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Anette Mogen, Skotselv

Tittel&Navn: N SEUch Sørils BS Foxy NO44325/13 LN
 Far: Søril's LB Bajas
 Mor: Badamtams Semiamhoo
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Eva A-W Ellingsen og Astrid Røkkum, Grimstad

Tittel&Navn: NSE Uch Sørils BS Frodo NO44323/13 LN
 Far: Søril's LB Bajas
 Mor: Badamtams Semiamhoo
 Oppdretter: Eva A-W og Rolf Ellingsen
 Eier: Bjørn Steen Læknes, Arendal

Arkiv

Strihår

Korthår

Langhår

OBS.Arkivet (og championatlistene i sin helhet) omfatter kun hunder hvor eier har sendt inn opplysninger om oppnådd ch. fra NDFs websider ble opprettet. Det er ingen komplett oversikt over champions innen dachshundrasene.